wtorek, 13 października 2009

Praca,praca....

Deathline MMK mam za niecałe 5 dni. W ciągu ostatniego tygodnia zrobiłam całkiem sporo: Załatwiłam  Bahai na warsztat, powoli zaczęłam się dogadywać z Fundacją Przestrzeń Kobiet  i nawet rozgrzebałam budżet. Do ciekawych nalezy moje zeszłotygodniowe spotkanie w n wotarskim MOKu, które  uważąm za udane,choć sądzę że Pani Dyrektor trochę mnie zbyła. Jutro idę się spotkać z pracownikami Domu Kultury- mam nadzieję ze są po lekturze "Zoomu na domy kultury" który im podrzuciłąm-inaczej nie pogadamy ;P. Reasumując: Mój formularz dla "ę" jest w rozsypce a 3/4 trenerów i  gości nie potwierdziło udziału. Masakra. Ale dam radę :). Jutro dzień KENu więc mam nadzieję że trochę ruszę ze zdjęciami- w ciagu tygodnia COŚ powinno się pojawić.

A teraz deser: Mój prototyp opisu projektu: 

Projekt postanowiłam podzielić na 2 części: warsztatową i internetowa. W częsci wasztatowej weźmie udział ok. piętnastoosobowa grupa z mojego liceum, ta same przez wszystskie zajęcia,Projekt będzie się składał z 2 częsci: Warsztatowej (rasizm- poprowadzi Narodowa Organizacja Bahaicka ,wyznaniowa (warszaty o Judaizmie, prowadzi najprawdopodobniej JCC- nie odpisali,), homofobia i dyskryminacja płci[prowadzi „Przestrzeń Kobiet”].Podczas warsztatów uczestnicy mieliby zbierać pomysły na event który zrealizowalibyśmy razem z lokalnymi artystami. Event ten będzie promował stronę internetową, której tematyka będzie zgodna z warsztatami: innymi słowy uczestnicy warsztatów przygotują akcję promocyjną strony. Jej redagowaniem i oprawą graficzną zajmę się osobiście, wraz z 2-3 osobami. Dzięki ciekawej reklamie strona dotrze do dużej rzeszy odbiorców, o oni zaś zapoznają się treścią strony (taką mam nadzieję). Strona będzie zawierała odpowiedzi na pytania: czym jest nietolerancja, skąd się bierze, jak można jej zapobiegać w naszym mieście, czytelnicy strony dowiedzą się tez u kogo w Nowym Targu można szukać pomocy. Ponadto na stronie znajdą się notatki, filmiki i zdjęcia z warsztatów. Osoby chętne do warsztatów zgłaszają się do mnie już w tej chwili, ale będę ich szukać poprzez ogłoszenia, portale społecznościowe i osobiście, na przerwie między lekcjami.

Wiem,wiem, totalny chaos. Ale to prototyp- cudów nie ma. 

Magdalena Mrozowska

Projekt "Nowy Targ Różności - działania dla tolerancji" realizowany w ramach projektu "Młodzi Menedżerowie Kultury"
Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Projekt "Młodzi Menedżerowie Kultury" jest realizowany w ramach programu Akademia Orange.
Projekt "Nowy Targ Różności - działania dla tolerancji" sfinansowano ze środków Fundacji J&S.